شماره مطلب: 19895
بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت هفته عفاف و حجاب

بسمه تعالی

 

بیانیۀ سازمان بسیج فرهنگیان استان گلستان به مناسبت هفتۀ عفاف و حجاب

" حجاب یک مساله ارزشی و اجتماعی است ، تحقق بی چون و چرای آن خواسته فرهنگیان است"

یکی از مهمترین مواردی که جوامع امروزی خصوصاً کشورهای اسلامی با آن روبرو هستند، مساله «حجاب» است. امروزه عفاف و حجاب دیگر تنها برای یک نوع پوشش نیست و مختص زنان هم  نیست، بلکه اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیازمند است. در کشور ما نیز  مسأله حجاب یک مسأله ارزشی و اجتماعی است، چنانکه رهبر فرزانۀ انقلاب می فرمایند: «از دیدگاه اسلام حفظ عفت و پاکدامنی زنان نقش تعیین کننده­ای در سالم سازی جامعه اسلامی دارد ، حتی حفظ جایگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او  برمی­ گردد.»

دشمنان اسلام که تمامی توان خود را برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته اند، پس از شکست­ های متعدد در اکثر توطئه ­هایی که علیه این نظام طراحی نموده­ اند، شانس خود را در عرصۀ فرهنگی نیز به مرحله آزمایش گذاشته ­اند و با برنامه­ ریزی دقیق خود سعی در بی­ اهمیت جلوه­ دادن و کم­رنگ کردن شعائر اسلامی دارند و در این میان از زنان و  و ظرافت­ های زنانه به عنوان یک ابزار در منحرف­ کردن جوانان بهره می­جویند.

لذا موضوعاتی چون "حجاب هراسی"، "منع حجاب در دانشگاه ها و مدارس"،" ترویج مظاهر بی عفتی و بی­حیایی" و  "بی­بندو باری و بد حجابی" و" کمرنگ نمودن نماد فرهنگ اسلامی"را در ستور کار خود  قرار داده­اند.

با این تفاسیر  برما واجب است تا در این برهۀ حساس زمانی آتش به اختیار، همه با هم، حرکتی منسجم را آغاز نموده  و برای تحقق ارزش­های اخلاقی تلاش مضاعف کنیم.

لذا ما فرهنگیان بسیجی، در کنار امّت حزب الله در آستانۀ روز ملی "عفاف و حجاب" دغدغۀ رهبر فرزانه انقلاب را دغدغۀ همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی دانسته و تحقق بی­چون و چرای حجاب اسلامی را در جامعه مطالبه می­ کنیم و از همه سازمان­ها و نهادهایی که به نوعی متولی امور فرهنگی بویژه مسائل و امورات مرتبط با عفاف و حجاب می­ باشند، می­خواهیم که بدون اتلاف وقت به ساماندهی حجاب در سطح جامعه اهتمام ورزیده و در این امر کوشا باشند و متذکر می­شویم که برخورد قانونی با مفسدان و مروجان منکرات و بی­حجابی و مسائل ضد فرهنگی، خواسته جدّی امت حزب الله و خانواده­ های معزز شهدا و جانبازان و ایثارگرانی است که همه  هستی خود و عزیزانشان را به امید تحقق احکام الهی در جامعه، فدای نظام و انقلاب اسلامی نموده­اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.