شماره مطلب: 15451
بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت یوم ا... 13 آبان

نسخه مناسب چاپ

بسمه تعالی

یوم ا... 13 آبان که تلألویی از نهضت عاشورایی ابا عبدا... الحسین (ع) در رسیدن به مقام شامخ آزادگی  و شهادت است، نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران و انقلاب اسلامی و برگ زرینی بر کتاب سراسر افتخار مردم مسلمان ایران است که در تاریخ همیشه جاویدان خواهد ماند. انقلاب اسلامي بر اعتماد و اعتقاد آحاد ملت ايران، به فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) و اصل رهبري ولي‌فقيه بر جامعه اسلامي ، استوار است و فرد فرد ايرانيان، در به ثمر رساندن انقلاب،احساس مشارکت داشته  وخود را بر محافظت از آن مسئول مي‌دانند. نقش دانش آموزان در این انقلاب نیز نقش بسزایی است . تا آنجائیکه 13 آبان ماه به عنوان سنبل این جانفشانی ها ، یاد آور حماسه و ایثار دانش آموزان و کشتار آنان در مقابل دانشگاه تهران به دست دژخیمان طاغوتی است و حماسه آفرینی نوجوانانی چون حسین فهمیده، در طی 8 سال دفاع مقدس ، به تأسی از حرکت ارزشی این عزیزان موجب شد . تا محیط امن و بستری آماده برای نسل های بعدی ایجاد شودتا با تلاش در عرصه های علمی ، فرهنگی ،دینی ، ورزشی و ... ادامه دهنده راه آن عزیزان باشند . و دژ مستحکمی در مقابل هجمه های دشمنان قسم خورده نظام ،که هر روز در پی ایجاد توطئه ای جدید، در ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند ایجاد کنند. سست کردن اين دژ مستحکم بسيار دشواراست و نمي‌توان از طريق فشارهاي آشکار و تهديدهايي نظير تحريم اقتصادي و ياحمله نظامي،بر آن چيره شد. از بدو پيروزي انقلاب اسلامي، ملت ايران ،انواع تحريم‌هاي اقتصادي راتجربه کرده و با حضور حماسي خويش در هشت سال دفاع مقدس، چون فولادي آبديده،استوار و محکم در برابر بيگانگان، سينه سپر کرده و بر هوشمندي و اتحاد ملي خويش افزوده است.

با تأمل در حوادث 13 آبان می توان دریافت رفتار امروز آمریکا که بیانگر خصومت نظام سلطه جهانی علیه ملت ایران است همچنان تداوم داشته و آنان به رغم شکست های مداوم و تحقیر آمیز در رویارویی با ایران عزیز همواره در پی تسلیم و انزوای کشورمان هستند. مروري بر سه دهه گذشته از تاريخ انقلاب اسلامي، نشان داده است که شاخصه‌هاي اسلام‌گرايي ملت ايران به خوبي توانسته‌اند تهديدهاي سخت و توطئه‌هاي آشکار خارجي را، ازدستيابي به مطامع و اهداف استعماري‌شان عقيم سازند. اما نظام سلطه با رويکردي موازي، هم‌زمان با ادامه تهديدهاي سخت و آشکار خود، تهديدهاي نرم رانیز با تکيه بر سست کردن ارزش‌ها وپايه‌هاي انقلاب اسلامي در پي گرفته است. بيش از دو دهه هشدار رهبر فرزانه انقلاب برهوشياري مسئولان نسبت به تهاجم فرهنگي بيگانگان و سخنان ايشان در لزوم توليد علم و انديشه ونهضت نرم‌ افزاري و تمدن‌سازي بر پايه ارزش‌هاي اصيل انقلاب اسلامي ايران، جهت اين تهديدها را به خوبي نمايان مي‌کند. نظام سلطه در رويکردي جديد مي‌کوشد تا با هجوم انديشه‌هاي التقاطي و غربي و شکستن اعتماد به نفس ملت ايران ، اعتقاد آنها به آرمان‌ها و ارزش‌هاي اسلام ناب محمدی(ص)، را تضعيف نموده و  اصل ولايت فقيه به عنوان عمود خيمه انقلاب و نايب امام عصر (عج) را هدف قرار داده و چون موريانه‌اي به جان ارزش‌هاي انقلاب اسلامي افتد و پايه‌هاي انقلاب را از درون سست کند.

در رویکرد جدید این شیطان بزرگ می بینیم که از طرفی به ایجاد  گروهک هایی نظیر داعش، النصره ، تکفیری ها و ... می پردازد و آنها را در جهت سرگوبی مسلمانان تجهیز می کند و ازطرف دیگر به مقابله ظاهری با آنان می پردازد و سعی بر این دارد تا با مثبت جلوه دادن عملکرد خود وجهه منهوس خود را در اذهان عمومی التیام بخشد .  

با این تفاسیر  و در پی تغییر و تحولاتی که در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی به وقوع پیوسته است، برخی با تفسیر نا درست و انحرافی از استراتژی نرمش قهرمانانه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ، که برای برون رفت از مشکلات فراروی پیشروندگی انقلاب اسلامی بیان شده است ، در صدد تئوریزه نمودن سازش در برابر دشمن هستند. این در حالی است که ویژگی استکبار ستیزی در انقلاب اسلامی، عامل بسیار مهمی در حفظ و تحکیم وحدت ملی و نفوذ فرهنگی جمهوری اسلامی در منطقه و عرصه بین الملل، در میان ملت های مسلمان و آزادیخواه است.

 

لذا ما فرهنگیان بسيجي استان گلستان،با بهره گیری از فرهنگ عاشورایی و با قلبي مالامال از عشق به ايران و اسلام و نفرت از ظلم و ستم ستمگران و چپاولگران، اعلام مي‌داریم:

 

1- همچنان بر عهد خود با ولي فقيه زمان، حضرت آيت‌الله العظمي الامام خامنه‌اي استوار مانده و تبعيت از اين عنايت الهي را تكليف شرعي، ‌ملي و قانوني خود مي‌دانيم.

2- كينه آمريكاي جنايتكار، (این شمر دوران معاصر)‌ تا زماني كه مستقيم و غيرمستقيم نسبت به ميهن عزيز ما و ساير ملل مسلمان و دين مبين اسلام، نگاه بد انديشانه ومقاصد تجاوزكارانه و غيرقانوني دارد، ‌همواره در سينه‌هاي ما باقي خواهد ماند.

 3- با عبرت آموزی از واقعه تاریخی و جاری عاشورا و با حضور پرشور ، گسترده ، فعال و آگاهی بخش در راهپیمایی ضد استکباری یوم ا... 13 آبان و تأکید بر حضور همیشگی در صحنه دفاع از ارزش های انقلاب ، با بصیرت و آگاهی و تعمیق بینش های سیاسی و دینی خود، ترفندها و توطئه های شوم دشمنان، در ضربه زدن به ارکان نظام اسلامی و کیان ولایت فقیه و وحدت امت واحده را خنثی خواهیم ساخت.

4 ـ از عموم ملت شریف ایران اسلامی ، علی الخصوص مردم فهیم استان گلستان جهت شرکت پر شور در راهپیمایی روز13 آبان دعوت میکنیم.

 

سازمان بسیج فرهنگیان  استان گلستان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.